Haber

Ali İhsan Yavuz’un yüz ifadesi canlı yayınla değişti

Türkiye 14 Mayıs’ta adım adım seçime gidiyor. Hem iktidar hem de muhalefetin seçim hazırlıkları yoğunlaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

“KİMLİKLERİ VE OYLARI İLE GELMELERİ GEREKİYOR”

Seçim süreciyle ilgili konuşan Yavuz, “Seçmen listeleri şu anda askıda. 2 Nisan’a kadar devam edecek. Varsa 2 Nisan’a kadar gideceği yerin adresini alsın. Oradaki milletvekili sayısı belli olacak.” azalma yok 50 bine yakın kişi 1 hafta önce orada tapu kaydı yaptı.Bunlar seçmen değil nüfus.280 bin seçmen kaydı yapıldı.Kimlik tespiti devam ediyor.Bu sayıların arasında yabancılar da var.Bu sayı son derece düşük.O zaman gün gelir, kalanlar varsa daha önce gelenler gelip kimlikleriyle oy vermeli.” söz konusu.

ÜNLÜ SÖZCÜYÜ HATIRLADI

Bu sözlerin ardından sunucu Canova, Yavuz’un İBB seçimleriyle ilgili “Bir şey olmadıysa bir şey oldu” açıklamasını hatırlattı. Sunucu gülümseyerek, “O zaman, bu sefer hiçbir şey olmamış olsa bile, oldu diyemeyeceğiniz bir seçim göreceğiz” dedi. Yavuz açıklamasına kaldığı yerden devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu