Haber

Bodrum’da bir otele yerleştirilen hamile kadın, kız bebeğini dünyaya getirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesindeki evlerinin ağır hasar görmesi nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesine getirilen hamile kadın, ağır hasar gördü.

AFAD koordinasyonunda akrabalarıyla Bodrum’a gelen 22 yaşındaki ev hanımı Işıl Özdemir, ilçedeki bir otele yerleştirildi. 39 haftalık hamile olan Özdemir, Bodrum Devlet Hastanesi’nde ‘Defne’ isimli bebeğini dünyaya getirdi.

Eşi Hatay’daki evinde kalan Özdemir, hastanede tedavisinin ardından tekrar ailesiyle birlikte kaldıkları otele getirildi.

Bebeğini güvenle kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Özdemir, gazetecilere Hatay’da büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Depremde büyük panik yaşadıklarını ve bebekleri için çok korktuklarını ifade eden Özdemir, “Hem korkuyorum hem de çok mutluyum. Sağlığım yerinde bebeğimi kucağıma aldım ama eşim Hatay’da kaldı. Yağmur yağıyordu. deprem anında eşimle birlikte binadan çıkmayı başardık arabada 3-4 gün kaldık ateş yaktık sonra böyle bir fırsat geldi kapılarımızı açıyoruz dediler Sen.’ Şimdi buradayız.” dedi.

Özdemir, başka binaların da gözleri önünde yıkıldığını gördüklerini ve insanların binaların altında kaldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu