Haber

Karayollarında İnşaat ve Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Karayollarının inşaat, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş araç kullanmak ve trafik işaret ve sinyallerine uymak gerekmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü yol durum bültenine göre, TEM Otoyolu Kandıra-Doğu İzmit kavşağında Alikahya mevkiinde alt geçit yapım çalışmaları nedeniyle güney ulaşım yolundaki trafik İstanbul-Ankara istikameti servis yoluna aktarılacak.

Kızılcahamam-Kahramankazan Anadolu Otoyolunun 1-2 numaralı kavşakları. Hamamçayı Köprüsü’nün giriş birleşim yerinde meydana gelen hasar nedeniyle banket ve 1. şerit İstanbul yönünde trafiğe kapatıldı. Burada ulaşım diğer iki şeritten kontrol ediliyor.

TAG Otoyolu Bahçe-Nurdağı 1-5 numaralı kavşaklar. Deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle kilometrelerce şerit aktarmaları yapılarak, ulaşım Adana istikametinden çift yönlü ve kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.

Denizli Çevre Yolu 2. etap 0-14. Akseki-Alacabel yolunun 33-37 numaralı yolu. Kilometrelerce yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve sinyalizasyonlarına dikkat etmesi gerekiyor.

Ordu-Giresun yolunun 15-18. kilometre (Havaalanı-Piraziz kavşakları), üst yapı yenilemesi, Ağrı-Cumaçay yolunun 0-12 arası. Yol yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmında ulaşım iki yönlü olarak sağlanıyor.

Niğde-Pozantı Otoyolu 0-4. Kırkgeçit’teki 15’inci viyadükte ortak çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle Ankara yönü trafiğe kapalı olup, Adana istikametinden itibaren ulaşım her iki yönde de devam etmektedir.

İliç-Kemaliye-Arapgir yolunun 24-25. Kemaliye-Dutluca tünel bağlantı yolları ve Kemaliye Kozlupınar viyadüğü ortasında yer alan tünel tali işleri nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve sinyallerine uyması önem taşıyor.

Çanakkale-Balıkesir yolunun 22-33. Üstyapı ve mühendislik çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolu üzerinden sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu