Ekonomi

Özyurtlar Holding afet bölgesine iş makinesi gönderdi

Özyurtlar Holding, tüm iş makinelerini ve çeşitli yardımları Hatay’a ulaştırmak için harekete geçti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, depremlerin yaralarını sarmaya başlayan seferberlik hareketinde Özyurtlar Holding de yerini aldı.

Özyurtlar Holding, afetten en çok etkilenen bölgelerden biri olan Hatay’a tüm iş makinelerini göndermek için harekete geçti. Özyurtlar Holding’in makine operatörleri, mühendisler ve hemşirelerden oluşan 15 kişilik yardım ekibi dün akşam yola çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Türkiye’yi derinden sarsan depremden en çok zarar gören illerden birinin Hatay olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Dünyada örneği çok seçkin bir afetle karşı karşıyayız. Aynı bölgede birkaç saat meydana gelen iki şiddetli deprem nedeniyle 10 ilimiz neredeyse yerle bir oldu. Kayıplarımız var. Arama ve arama bir yandan kurtarma çalışmaları sürüyor.Acımızın tarifi yok.Kış şartları, çöken viyadük ve yollar.Hatay’a özellikle bu nedenle yardımlar geç geliyor.Vatandaşlarımız kurtarılana kadar bölgeden ayrılmayacağız.”

Özyurtlar Holding’in büyük konutlar inşa ettiği Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerinde de vatandaşlar tarafından sağlanan yardım malzemelerinin afet bölgesine ulaştırılması sağlanacak.

Özyurtlar Holding’in “Meydan Ardıçlı” ve “Award İstanbul” projelerinin satış ofislerinde toplanan yardım malzemeleri, tırlarla afet bölgesine ulaştırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu