Teknoloji

PS Plus fiyatları yüzde 600 arttı

Oyunseverlerin yakından takip ettiği özelliklerden biri de Playstation Plus üyeliği… En yakın rakiplerinden XBox’un Game Pass üyeliği gibi pek çok özel oyunu bünyesinde barındıran PS Plus, aynı zamanda Playstation tarafından online oyun oynamak için zorunlu bir abonelik.

ESKİ FİYATA 1 YIL UZATMA SINIRI

Avrupa’daki fiyat artışının ardından PS Plus’ın Türkiye’deki fiyatlarının da artacağı bir süredir konuşuluyordu. Hatta bu artış endişesiyle birçok kişi eski fiyattan üyeliklerini uzatma yarışına girdi. Ancak PS Plus üyeliğini uzun yıllar eski fiyatla sürdürmek isteyenler son dönemde bir sürprizle karşılaştı. Artış söylentilerinin yayılmaya başlaması ve bazı kullanıcıların üyeliklerini uzatmasının ardından geçtiğimiz hafta eski fiyattan sadece 1 yıl uzatma izni verildi.

YÜZDE 600 ARTIŞ YANSITI

Sony, ABD pazarında PS Plus fiyatlarını yüzde 33 oranında artırmıştı. Bugün Türkiye’deki prestijiyle beklenen artış fiyatlara da yansıdı. PS Plus’ın en pahalı üyelik versiyonu olan Deluxe’ün 1 yıllık üyelik fiyatı bugün 460 TL’den 2.740 TL’ye yükseldi. Böylece yüzde 600’e varan bir artış yansıdı. Her ay farklı ücretsiz oyunlar, klasikler kataloğu ve yeni oyunlardaki indirimlerin yer aldığı üyelik fiyatındaki bu yüksek artış, oyunseverlerin tepkisine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu