Haber

Rusya, Odessa’daki katedrale çarptığı iddialarını yalanladı

Bakanlığın Telegram kanalından yapılan açıklamada, dün gece Rusya’ya yönelik terör saldırılarının hazırlıklarının yapıldığı Odessa bölgesindeki tesislerin vurulduğu kaydedildi. Açıklamada, ordunun Odessa’daki Spaso-Preobrazhenskiy Katedrali’ni de vurmadığı, vurulan tüm hedeflerin katedral alanından güvenli bir mesafede olduğu vurgulandı.

açıklamada, “Kiev rejiminin yabancı uzmanlarla birlikte Rusya Federasyonu’na karşı terör eylemleri hazırladığı 23 Temmuz gecesi belirlenen ve imha edilen tüm hedefler, katedral alanından çok uzak bir mesafede bulunuyordu”kelimeler yer aldı.

Bakanlık, Ukrayna’daki orduya ve terör altyapısına yönelik hassas güdümlü silahlarla saldırı planlamasının, çeşitli kanallar aracılığıyla dikkatlice kontrol edilen ve doğrulanan bilgilere dayanarak gerçekleştirildiğini vurguladı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin eylemlerinin katedrale zarar vermiş olabileceğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Spaso-Preobrazhensky Katedrali’nin yerel sakinler tarafından yayınlanan görüntüleri göz önüne alındığında, yıkımın en olası nedeni, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Odessa şehri de dahil olmak üzere yerleşim yerlerinin yerleşim yerlerine kasıtlı olarak yerleştirdiği hava savunma sistemleri operatörlerinin hatalı eylemlerinin bir sonucu olarak, Ukrayna ile ilgili olarak güdümlü bir uçaksavar füzesinin düşmesi olabilir”kelimeler yer aldı.

haber-cemisgezek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu