Ekonomi

Şimşek, sosyal medyada dikkat çeken makbuz paylaşımına yanıt verdi.

Sosyal medyada bir vatandaş, iki farklı işletmeyi karşılaştırarak, bir işletmenin gıda satışlarında düşük KDV ödemek için içeceklerde fiş kestiğini belirtti.

Kısa sürede 3 milyondan fazla izlenen paylaşıma Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de kayıtsız kalmadı.

Bakan Şimşek, paylaşımı aktararak, “Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Bu ve benzeri konular Hazine ve Maliye Bakanlığının ilgili birimlerince takip edilecektir”yazdı

İŞTE BAKAN ŞİMŞEK’İN SUSMADIĞI O PAYLAŞIM:

Sosyal medya kullanıcısı Furkan Gurbetoğlu olayı şöyle anlattı:

*İki gündür dışarıda yemek yiyorum. Ofis çevresinde dönere bayılırım ama nadiren gittiğim bir dönerci var çünkü sürekli ahlaksızca fiyatları yükseltiyor. Dün gidip fiyatını sormadan duble lavaş dürüm aldım. En son 65 TL iken ben gittiğimde 80 TL oldu. En azından vergi ödesinler diye kartla ödedim.

*Makbuza baktığımda KDV’yi yüzde 1 (içecek) olarak kestiklerini gördüm. Bugün tam da Çağlayan Meydanı’na yakın Pehlivan Restaurant’a gittim. Üç çeşit yemek (hindi yemeği, pilav, cacık) için 120 TL ödedim. KDV’yi dürüstçe %10 (gıda) olarak kesmişlerdi.

*Ancak her fırsatta fiyatları artıran dönercinin son KDV artışını fırsat bilip fiyatları daha da yükseltmesi ve fişi kesmesi gerektiği halde fişi kesmemesi benim için bardağı taşıran son damla oldu. fiş.

*Kesin olan bir şey var ki, günlük cirosu en az 100-150 bin lira olan ama doymayan, pervasızca hırsızlık yapan bu dönerciden bir daha alışveriş yapmayacağım.

*Son olarak da yüzde 3000 kâr marjı ile çalışan ve fırsat buldukça zamdan, zamdan bahseden esnafı boykot edin. Nerede olursanız olun yakınınızda mutlaka dürüst bir esnaf vardır. Soyulursak, kendi özgür irademizle soyuluruz. Tek analiz boykottur.

haberkaraisali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu