Haber

Yeşil Sol Parti Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri ilk toplantısını yaptı. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın ile HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan başkanlığında yapılan toplantı ve yeni dönemin değerlendirilmesinde partinin grup yönetimi de belirlendi.

SİRRİ SÜREYYA ÖNDER TBMM BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Bir önceki dönem grup başkan yardımcıları olan Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç’un grup başkan yardımcılığı görevine devam etmeleri kabul edildi. Meclis Murahhas Başkanlığına Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcılığına ise İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in getirilmesine karar verildi.

AYDA BİR, ÜÇ GÜN YÖNETECEK

TBMM içtüzüğüne göre siyasi partiler, TBMM Başkanlık Divanı’na milletvekili sayısı kadar üye atarlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcıları AK Parti-CHP-HDP ve MHP’ye düşüyor. Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna ayda bir olmak üzere üç gün süreyle başkanlık edecek ve Meclis protokolünün başında yer alacaktır. Ayrıca kırmızı plakalı resmi araç tahsis edilecektir.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-agli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu