Haber

AFAD ve Meteoroloji’den ‘sert’ uyarı!

ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde yerel kuvvetli yağış beklendiği için oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alınması uyarısında bulundu.

Günlük hava durumu raporunu yayınlayan meteorolojinin, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda batı kesimlerde yağmur ve sağanak, gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerde sulu kar ve kar şeklinde etkili olması bekleniyor. . Orta Karadeniz. Ankara ve Eskişehir çevresinde yerel olarak kuvvetli olduğu iddia edildiğini açıkladı.

TOZ TAŞINMA RİSKİ VE AVANGEL TEHLİKESİ

Pazar günü gece ve sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don olayının beklendiği belirtilirken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınımı görüleceği, iç kesimlerde ise çığ tehlikesinin bulunduğu kaydedildi. Doğu Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimleri.

AFAD’DAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU İÇİN KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Öte yandan AFAD Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini belirterek, deprem bölgesinde vatandaşların karbonmonoksit zehirlenmesine karşı dikkatli olması gerektiğini duyurdu.

caykaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu