Haber

Konak Belediyesi Muharrem’de 5 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Konak Belediyesi Muharrem ayı münasebetiyle 5 bin kişiye aşure dağıttı. Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, yaşanan ekonomik kriz ve enflasyon nedeniyle bu yıl birçok evde aşure pişirilemeyeceğini belirterek, “Bu zor günlerin bir an önce bitmesini, bereketimizin artmasını diliyorum. “

Konak Belediyesi, Muharrem münasebetiyle şehrin en işlek noktalarından biri olan Kemeraltı Çarşısı’nda 5 bin kişiye aşure ikram etti. Bereket ve bereketin simgesi olan aşure, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin ve Konak Mahalle Muhtarı Tamer Yıldırım’ın katılımıyla Salepçioğlu İş yeri binası önünde dağıtıldı.

Her yıl klasik olarak aşure dağıttıklarını hatırlatan Önder Batur, şunları söyledi:

“Dayanışma, paylaşma ve kardeşlik köklerimizde var. Her şeyini paylaşan, zorluklarla karşılaşan bir toplumuz. Bu değerleri mutlaka yaşatmalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Muharrem’de aşure dağıtarak aslında değerlerimizi koruyoruz.” Değerler, kutuplaşmadan, ne sebeple olursa olsun.. Ötekileştirmeden, uyum içinde ve ortada yaşayabileceğimizi gösteriyoruz.Bereket ve bereketimizin artmasını da istiyoruz.Bugün ülkemizde yaşanan ekonomik krizin mutfakları çevirdiğini biliyoruz. yangınlara.Maalesef bu sene birçok ev bu sebeple aşure pişiremeyecek.Bu güç günlerin bir an önce bitmesini temenni ediyor.Bereketimizin artmasını diliyorum.”

Muharrem ayı boyunca aşure dağıtımına devam edecek olan Konak Belediyesi, 15 bin kişiye aşure ikramında bulunacak.

haberkonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu